Konsultacje medyczne JP Medica


Zachęcamy do skorzystania z teleporad lekarskich. Dzięki nim w bezpieczny sposób skontaktujesz się z lekarzem, który postawi diagnozę, wystawi e-receptę lub e-zwolnienie. Wszystko to bez wychodzenia z domu.
Konsultacje medyczne JP Medica


Wybierz interesującą Cię Konsultację medyczną JP Medica i dokonaj płatności online. W ramach Konsultacji lekarskiej przez telefon lub online otrzymasz świadczenie zdrowotne. W ramach usługi może zostać wystawione skierowanie na badania, e-recepta na leki, zalecenia medyczne wynikające z przebiegu konsultacji i e-zwolnienie w przypadku zaistnienia wskazań medycznych.

Jeśli masz dodatkowe pytania lub chcesz się dowiedzieć więcej na temat naszej oferty, przeczytaj Regulamin Serwisu i Świadczenia Usług Telemedycznych lub zadzwoń pod 22 113 44 33.

Pytania i odpowiedzi

Zapoznaj się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.

Jeśli dalej masz wątpliwości, skontaktuj się z nami.

Poczekaj na e-mail potwierdzający telekonsultację i oczekuj na telefon od lekarza. Pamiętaj, że lekarz będzie chciał potwierdzić Twoje dane osobowe.

Za wizytę możesz zapłacić kartą płatniczą lub szybkim przelewem bankowym.

Usługę możesz kupić dla siebie, dla innej osoby a także dziecka. Wystarczy, że jesteś osobą pełnoletnią. Pamiętaj, że będziemy weryfikowali Twoją tożsamość przed połączeniem się z lekarzem.

W zależności od potrzeb pacjenta, około 15 minut.

JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą, prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego.

Konsultacje są udzielane przez lekarzy z JP Medica.

Zadzwoń niezwłocznie pod numer alarmowy 112, jeśli masz jeden z poniższych objawów lub gdy stan Twojego zdrowia uległ nagłemu pogorszeniu:

- wysokie ciśnienie tętnicze,

- ból w klatce piersiowej,

- trudność w oddychaniu,

- oparzenia,

- złamania kości, urazy głowy, karku lub pleców,

- utratę świadomości. 

Konsultacje przez telefon pozwalają na dostęp do specjalistów w przypadku gwałtownego pogorszenia stanu zdrowia, infekcji, przedłużenia dawkowania leków, oceny wyników badań lub przyjęcia środków antykoncepcyjnych. Konsultacje medyczne na odległość są skuteczną formą wstępnej oceny stanu zdrowia pacjenta. W szczególności telemedycyna ułatwia kontakt z lekarzem osobom z przewlekłymi stanami chorobowymi w celu cyklicznego monitorowania stanu zdrowia (ocena morfologii krwi, poziomu cukru lub ciśnienia tętniczego).

Jeśli zauważysz u siebie niepokojące objawy chorobowe i chciałbyś je skonsultować, możesz skorzystać z telekonsultacji medycznej. Aby to zrobić, zadzwoń na naszą infolinię (22 113 44 33) lub wyślij rezerwację przez Konto Klienta. Po umówieniu porady, poczekaj na telefon od lekarza.
Gdy lekarz do Ciebie zadzwoni, poprosi o potwierdzenie danych osobowych, a następnie o szczegółowe opisanie dolegliwości i objawów chorobowych. Po postawieniu diagnozy medycznej, otrzymasz zalecenia co do dalszego postępowania. Jeśli stan Twojego zdrowia tego wymaga również e-receptę, e-zwolnienie lekarskie lub e-skierowanie na dalsze badania.

Czas oczekiwania na telekonsultację z lekarzem może wynieść od 15 minut do 2 godzin.

FV otrzyma osoba fizyczna, która dokona płatności za usługę. Dane do faktury zostaną pobrane z Twojego profilu – z sekcji Dane osobowe.  

Podczas telekonsultacji medycznej będziesz mógł:

  • skonsultować się z lekarzem i uzyskać poradę dotyczącą Twojego stanu zdrowia,
  • omówić wyniki badań,
  • w przypadkach uzasadnionych wskazaniami medycznymi otrzymać: e-receptę;  e-zwolnienie lekarskie i skierowanie na badania lekarskie.

E-Recepta ważna jest przez 30 dni od daty wystawienia. W przypadku antybiotyków recepta ważna jest 7 dni.

Niestety nie realizujemy e-recept online na leki psychotropowe oraz odurzające. W przypadku zażywania leków tej grupy zalecamy osobiste badanie lekarskie.

Przygotuj 4-cyfrowy kod PIN, który otrzymasz od lekarza. W aptece farmaceuta poprosi Cię o podanie kodu PIN i numeru PESEL. Od 1 stycznia 2020 każda apteka w Polsce zobowiązana jest do obsługi e-recept.

Tak. Lekarz ma obowiązek podjęcia pięciu prób nawiązania kontaktu. Jeśli nie możesz odebrać i chcesz przełożyć telekonsultację, poinformuj nas o tym dzwoniąc na infolinię telemedyczną – 22 113 44 33.

Nie. Lekarz może odmówić wystawienia e-recepty lub e-zwolnienia. Otrzymasz szczegółowe informacje związane z decyzją lekarza.