JP Medica konsultacje lekarskie online

  Zdrowie jest bardzo ulotne i łatwo je stracić z różnych powodów. Ważne jest monitorowanie jego stanu, zadbanie o profilaktykę i regularne wizyty lekarskie. Obecnie nie trzeba tracić czasu i pieniędzy na dojazdy do placówki, gdyż dostępne są konsultacje lekarskie online. W wielu przypadkach mogą one w pełni zastąpić tradycyjną wizytę w gabinecie lekarskim. Stawianie diagnozy, wypisywanie recepty i zwolnienia lekarskiego, monitorowanie niektórych czynności życiowych – wszystko to może być realizowane zdalnie, za pośrednictwem urządzenia z dostępem do Internetu. Wiąże się z tym wiele korzyści, dlatego warto rozważyć korzystanie z takiej formy kontaktu z lekarzem, co obecnie jest bardzo proste i szybkie.

  Dostęp do lekarza bez konieczności wychodzenia z domu? Jest to możliwe dzięki telemedycynie

  Telemedycyna oferuje konsultacje lekarskie online, czyli usługi medyczne realizowane przez placówki medyczne bez konieczności wychodzenia z domu. Wymagane jest jedynie posiadanie komputera lub smartfona z dostępem do Internetu, aby móc skorzystać z takiego innowacyjnego rozwiązania. Nie ma w tym niczego skomplikowanego, dlatego nawet starsze osoby mogą korzystać w pełni z teleporad medycznych. Jeśli pojawią się jakiekolwiek trudności, zawsze można poprosić o pomoc bliską osobę lub zadzwonić do przychodni online, a konsultant przeprowadzi pacjenta przez wszystkie etapy w przystępny sposób. E-wizyty odbywające się w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia nie wiążą się dla pacjenta z żadnymi dodatkowymi kosztami. Inaczej wygląda to w przypadku korzystania z usług przychodni online prywatnie – konieczne jest wtedy ich opłacenie, zgodnie z cennikiem.

  W celu skorzystania z konsultacji medycznej online konieczne jest zarejestrowanie się, a następnie zalogowanie na stworzonym do tego portalu. Bez tego pacjent nie będzie miał dostępu do usług świadczonych z zakresu telemedycyny. E-wizyta może odbywać się w formie czatu online lub wideorozmowy. Oczywiście nie w każdym przypadku wystarczające będzie skorzystanie z teleporady do rozwiązania problemu. Konieczny może okazać się bezpośredni kontakt z internistą, ocenienie stanu zdrowia i wykonanie odpowiednich badań. Zawsze warto upewnić się, czy krótka porada zdalna wystarczy do ustalenia leczenia. Nie ma sensu marnowanie cennego czasu i pieniędzy na dojazdy do przychodni, jeśli ktoś potrzebuje tylko wizyty kontrolnej i wystawienia recepty na konkretne lekarstwa.

  Konsultacje lekarskie online dużym ułatwieniem dla pacjentów

  Niezaprzeczalną zaletą telemedycyny jest możliwość uzyskania szybkiego kontaktu z lekarzem, niezależnie od pory dnia i bez konieczności wychodzenia z domu. Z teleporady można skorzystać z dowolnego miejsca, bez dojeżdżania do placówki medycznej, z pominięciem jakkolwiek kolejki przed gabinetem lekarskim. Możliwe jest skontaktowanie się z dowolnym specjalistą i to niezależnie od lokalizacji, nawet przez osoby przebywające poza granicami kraju. Jest to świetne rozwiązanie dla osób mających problemy z dojechaniem do przychodni lub przy braku czasu. Trudności z poruszaniem się, ograniczona sprawność czy gorszy stan zdrowia nie stanowią problemu w przypadku telemedycyny. Osoby starsze i schorowane nie zostaną pozostawione bez opieki medycznej, mogą w każdej chwili umówić się na e-wizytę i uzyskać profesjonalną pomoc. Zdalny kontakt ze specjalistą pozwala na szybsze określenie rodzaju i przyczyny problemu zdrowotnego oraz uzyskanie zaleceń dotyczących dalszego postępowania. Wiele osób bagatelizuje symptomy i zwleka z wizytą lekarską, co zwiększa ryzyko rozwoju choroby i wystąpienia poważniejszych skutków ubocznych wynikających z jej nieleczenia.

  Telemedycyna zmniejsza liczbę niezbędnych hospitalizacji. Stanowi ona przystępny sposób na uzyskanie porady medycznej odnośnie profilaktyki czy leczenia. Pacjent otrzyma diagnozę, zostanie mu wypisana recepta czy zwolnienie lekarskie – wszystko przebiega zdalnie, za pośrednictwem Internetu. Od lat dużym problemem jest utrudniony dostęp do specjalistów, gdyż trzeba liczyć się z ograniczoną ich liczbą i odległymi terminami wizyt. Telemedycyna skraca czas oczekiwania na rozmowę z lekarzem, często można na nią liczyć już w przeciągu doby czy nawet tego samego dnia. Możliwe jest skorzystanie z usług nie tylko internistów, ale też dermatologów, endokrynologów, kardiologów, ginekologów, psychologów, onkologów, neurologów, pediatrów, diabetologów. W przypadku braku konieczności bezpośredniego kontaktu pacjenta z lekarzem, w pełni wystarczy konsultacja medyczna online.

  Czego mogą dotyczyć konsultacje lekarskie online?

  Przebywając poza granicami kraju, bardzo trudno jest o znalezienie lekarza, z którym będzie można porozumiewać się w swoim ojczystym języku. Tego typu problemy znikają w przypadku telemedycyny, gdyż można skontaktować się online z dowolnym specjalistą, niezależnie od miejscowości, w której aktualnie się znajduje. Nawet emigranci mogą liczyć na profesjonalną, szybką i sprawną opiekę medyczną, bez żadnych kolejek. To samo dotyczy wyjazdu wakacyjnego. Przebywając poza domem, pacjent ma dostęp do opieki zdrowotnej przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Nie trzeba szukać placówki medycznej ani lekarza w nieznanej miejscowości. Zawsze można liczyć na e-wizytę u swojego internisty, trzeba tylko się na nią umówić. Konsultacje lekarskie online to świetne rozwiązanie w przypadku analizy wyników badań krwi – wystarczy wysłać je przez Internet do placówki medycznej drogą elektroniczną, a zostaną zinterpretowane przez specjalistę.

  Teleporady medyczne idealnie sprawdzają się w przypadku zażywania leków, ustalania sposobu ich przyjmowania i odpowiedniego dawkowania. W ten sposób można uchronić się przed wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami wynikającymi z niewłaściwego przyjmowania medykamentów. Przed zażyciem jakiekolwiek lekarstwa, zawsze powinno się skonsultować to ze swoim lekarzem, aby uniknąć poważnych skutków ubocznych. Konsultacje lekarskie online świetnie sprawdzają się, gdy dostępna jest rozmowa o wstydliwych problemach. Można też uzyskać poradę dermatologiczną, zawsze można przesłać zdjęcia zmian skórnych swojemu lekarzowi. Z łatwością można zasięgnąć też drugiej opinii, jeśli nie jest się pewnym co do postawionej diagnozy. Wszelkie wątpliwości zawsze można skonsultować z innym lekarzem. Osoby borykające się z chronicznymi chorobami wymagają częstych i regularnych wizyt w przychodniach, dlatego dużą oszczędnością czasu i pieniędzy będą dla nich konsultacje lekarskie online.