twój zdalny lekarz

  Twój zdalny lekarz radzi: Przedwczesny wytrysk jest utrapieniem dla wielu par. Leczenie tej przypadłości nie musi wiązać się z koniecznością wizyty u lekarza. Ćwiczenia APE na przedwczesny wytrysk dla mężczyzny oraz dla obojga partnerów można wykonywać w domu. Zazwyczaj są one tworzone dla każdego przypadku oddzielnie, ale część ze wskazówek jest na tyle uniwersalna, że każdy może z nich skorzystać. Poniżej zaprezentujemy Ci podstawowy zestaw ćwiczeń na przedwczesny wytrysk. Ćwiczenia poradzą sobie z przedwczesnym wytryskiem bez konieczności chodzenia do lekarza i brania pigułek.

  Proponowane przez nas ćwiczenia na przedwczesny wytrysk można bez problemu robić w domu. Należy wykonywać je regularnie, żeby przyniosły jak najlepsze efekty. Gdy mimo ich stosowania, nadal masz problem z przedwczesnym wytryskiem, to musisz rozpocząć leczenie u specjalisty, bo ta dolegliwość może mieć wtedy podłoże chorobowe.

  twój zdalny lekarz

  Czym jest przedwczesny wytrysk?

  Przedwczesny wytrysk, czyli inaczej eiaculatio praecox, to dysfunkcja seksualna, która znajduje się w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10. Przedwczesny wytrysk występuje wtedy, gdy ejakulacja, czyli wytrysk następuje wcześniej, niż chce tego mężczyzna. To nie daje mu możliwości odbycia stosunku, który będzie satysfakcjonujący dla obu stron. Wytrysk może być zbyt przedwczesny. Wtedy pojawia się przed pieszczotami albo na samym ich początku. Przedwczesny, gdy pojawia się przed stosunkiem albo w chwili wprowadzenia członka do pochwy.

  Zbyt wczesny wytrysk następuje wtedy, gdy pojawia się zaraz po rozpoczęciu stosunku, po kilku albo kilkunastu ruchach frykcyjnych, albo w tak krótkim czasie, że mężczyzna nie może doprowadzić partnerki do orgazmu. Pierwszy oraz drugi rodzaj zazwyczaj kojarzy się z inicjacją seksualną mężczyzny. Natomiast trzeci rodzaj, który występuje najczęściej, można zaliczyć do utrwalonych, nieprawidłowych odruchów. Ze względu na to, że tego rodzaju zaburzenia mogą mieć bardzo wiele powodów, to leczenie przedwczesnego wytrysku jest zazwyczaj zróżnicowane.

  Jakie są przyczyny przedwczesnego wytrysku?

  Zbyt wczesny wytrysk często ma podłoże psychiczne. Wśród czynników psychogennych, które mają wpływ na wystąpienie przedwczesnego wytrysku, możemy wyróżnić między innymi zadaniowe podejście do seksu, oraz traktowanie tej sfery ambicjonalnie. To oznacza, że mężczyzna sam na sobie wytwarza presję, żeby pokazać się przed partnerką z jak najlepszej strony. To sprawia, że boi się on porażki i odczuwa stres. Kolejnym powodem przedwczesnego wytrysku mogą być nieprawidłowe relacje z partnerką oraz traumatyczne doświadczenia seksualne z przeszłości. Następne przyczyny przedwczesnego wytrysku to między innymi: strach przed ciążą, rzadkie współżycie, brak doświadczenia seksualnego, zaburzenia nastroju (można tutaj wymienić na przykład depresję), nerwica lękowa, nałogi (na przykład alkoholizm).

  Przyczyny przedwczesnego wytrysku mogą wynikać też z powodów somatycznych, to znaczy mogą być następstwem takich chorób organicznych jak: zaburzenia erekcji, cukrzyca,     choroby układu moczowo-płciowego (przerost lub zapalenie prostaty), niedoczynność tarczycy oraz schorzenia neurologiczne. Przedwczesny wytrysk może mieć czasami również charakter sytuacyjny. To znaczy, że mężczyzna może być całkowicie zdrowy i czerpać satysfakcję ze swojego życia seksualnego, ale przy jakiejś partnerce może mieć problem z przedwczesnym wytryskiem. Odnosi się to do sytuacji, gdy na przykład kobieta jest wyjątkowo atrakcyjna oraz budzi w mężczyźnie lęk przed tym, że on się nie sprawdzi.

  W jaki sposób leczy się przedwczesny wytrysk?

  Gdy powodem przedwczesnego wytrysku są zaburzenia natury psychicznej, na przykład depresja lub nerwica, to stosuje się farmakoterapię, czyli antydepresanty. Odpowiednie rezultaty przynosi w szczególności terapia lekami z grupy SSRI (inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny. Są one odpowiedzialne za opóźnienie wytrysku. W wielu sytuacjach są pomocne również metody treningowe, czy psychoterapia indywidualna. Jednak o wiele lepsze efekty przynosi wspólna terapia z partnerem. Z przedwczesnym wytryskiem można sobie poradzić, gdy wykonuje się odpowiednie ćwiczenia opóźniające wytrysk. Metoda APE, czyli Anti Premature Ejaculation jest zestawem ćwiczeń dla mężczyzny i dla pary. Zazwyczaj są one opracowywane dla każdej pary oddzielnie, ale niektóre wskazówki są uniwersalne i można je zastosować praktycznie zawsze.

  Do jakiego lekarza iść z przedwczesnym wytryskiem?

  Z problemem przedwczesnego wytrysku trzeba pójść do seksuologa, gdy to zaburzenie ma podłoże psychiczne, urologa albo do lekarza pierwszego kontaktu, gdy zaburzenie może wynikać z przyczyn organicznych.

  Masaże na przedwczesny wytrysk

  Każdego dnia masuj sobie punkt, który znajduje się w połowie długości mostka, w środkowej jego linii, na wysokości brodawek sutkowych. Masaż musi być delikatny. Powinien trwać nie dłużej niż pięć minut. Tak samo masuj punkt, który znajduje się na lewym udzie, z tyłu, w odległości czterech palców od zgięcia kolanowego. To ten punkt jest odpowiedzialny za prawidłowy czas wytrysku.

  Strona ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.