e-recepta

  Wiele osób doświadcza problemów z uzyskaniem oczekiwanej wagi. Mimo usilnych prób schudnięcia, wskazówka na wadze wciąż oscyluje w tych samych granicach. W związku z tym, coraz więcej osób decyduje się na wyszczuplające suplementy diety. Warto sprawdzić tabletki na odchudzanie – jak działają oraz czy z ich pomocą rzeczywiście można uzyskać szczuplejszą sylwetkę. A może jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto?

  Szeroka oferta odchudzających suplementów diety

  Na rynku znajdziemy kilka tysięcy różnorodnych produktów oferujących wsparcie w procesie odchudzania. Ich dokładne działanie zależy w głównej mierze od zastosowanych składników aktywnych. Możemy natomiast wyróżnić kilka podstawowych działań oferujących przez podobne specyfiki: podkręcenie metabolizmu i prawidłowej pracy układu pokarmowego, szybsze spalanie tłuszczu, oczyszczanie z toksyn, zmniejszanie apetytu. Oczywiście nie brakuje także suplementów diety oferujących kompleksowe działanie i wszystkie z wyżej wymienionych efektów. Jednak czy stosowanie tabletek na odchudzanie rzeczywiście pozwoli wyeliminować zbędne kilogramy?

  Szybszy metabolizm kluczem do sukcesu

  Mnóstwo odchudzających suplementów diety powołuje się na szybszy metabolizm jako główny czynnik w procesie skutecznego odchudzania. Nie jest to jednak do końca prawda. Jeżeli osoba nie ograniczy spożywania węglowodanów, nasz organizm wciąż będzie narażony na nadwyżki kaloryczne, które będą odkładać się w tkance tłuszczowej. Szybszy metabolizm rzeczywiście pozwala jednak w krótszym czasie przetworzyć kalorie w zasoby energetyczne. W takich suplementach diety stosuje się przede wszystkim roślinne błonniki, a także zioła, które wspomagają pracę układu trawiennego i podkręcają metabolizm. Często wykorzystywanym składnikiem jest zielona herbata, a także ekstrakt z cytrusów.

  Jak działają tabletki na spalanie tłuszczu?

  W gronie suplementów diety znajdziemy również produkty, które oferują nam szybkie i skuteczne spalanie tłuszczu. Oczywiście między bajki możemy wsadzić recenzje o spaleniu ponad 10 kg w jeden miesiąc bez wyrzeczeń. Takie efekty są nie tylko trudne do zrealizowania, ale co więcej, byłyby niezwykle szkodliwe dla naszego organizmu. Niemniej jednak, możemy wyróżnić preparaty, które rzeczywiście ułatwiają spalanie zbędnego tłuszczu.

  Warto zwrócić uwagę na takie tabletki na odchudzanie – jak działają i dlaczego mogą być stosowane jako wsparcie w procesie spalania tłuszczu. Najczęściej, znajdziemy w nich substancje, które podkręcają procesy termogenezy. Nasz organizm wiele kalorii poświęca gospodarce cieplnej w celu zachowania optymalnej temperatury ciała. Kapsułki ingerują w ten proces i starają się podwyższać temperaturę naszego ciała. Organizm w tym momencie musi poświęcić więcej zasobów energetycznych. Jeśli ilość kalorii okaże się niewystarczająca, zacznie szukać zapasów zgromadzonych w tkance tłuszczowej. Popularne „spalacze tłuszczu” mogą być uzupełnieniem treningów oraz diety odchudzającej. Warto jednak wybierać preparaty o naturalnym składzie.

  Kapsułki na oczyszczanie organizmu

  Przy odchudzających suplementach diety często pojawia się również temat kapsułek oczyszczających. W naszym organizmie gromadzą się toksyny środowiskowe, a także produkty uboczne przemian metabolicznych. Z czasem, ich nadmiar może spowalniać metabolizm oraz obniżać jakość pracy układu pokarmowego. W związku tym, zalecane są regularne kuracje oczyszczające powtarzane przynajmniej dwa razy do roku. Większość takich suplementów nie przynosi oczekiwanych efektów. Wyjątkiem jest naturalny błonnik, siemię lniane, a także nasiona dyni. Regularne stosowanie preparatów opartych na tych składnikach może wspomóc oczyszczanie organizmu z toksyn.

  Blokery apetytu na odchudzanie

  Taki suplement diety nie powoduje stricte odchudzania, ale wspiera organizm podczas diety. Bloker apetytu ma za zadanie wysłać do mózgu bodziec świadczący o sytości. Tym samym, przeciwdziała uczuciu głodu. O ile nie jest to chemiczny produkt zaburzający gospodarkę hormonalną, może być stosowany jako wsparcie przy kuracjach odchudzających. Tutaj ponownie sprawdzają się preparaty oparte o roślinny błonnik, a także ekstrakty z cytrusów oraz niektórych ziół.

  Czy tabletki odchudzające naprawdę działają?

  To zależy od oczekiwań konsumentów. W gronie odchudzających suplementów diety nie znajdziemy magicznych preparatów, które odchudzą nasz organizm bez żadnych wyrzeczeń z naszej strony. Odpowiadając na pytanie o tabletki na odchudzanie – jak działają, musimy zwrócić uwagę, że najczęściej są one uzupełnieniem diety oraz ćwiczeń fizycznych. W takiej sytuacji rzeczywiście mogą stanowić duże wsparcie i przyspieszyć zachodzące efekty. Należy jednak unikać chemicznych środków, które sieją w naszym ciele prawdziwe spustoszenie. Jeśli chcesz wybrać tabletki na odchudzanie, aby szybciej osiągnąć określony efekt, wybierz naturalny suplement diety od dobrego producenta. W ten sposób unikniesz nieprzyjemnych skutków ubocznych oraz przykrych konsekwencji dla zdrowia.


  Strona ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

  lekarze online