antykoncepcja

  Sposobów na zapobieganie nieplanowanej ciąży jest bardzo dużo. W ostatnich latach bardzo dużo osób zaczyna się interesować naturalnymi metodami antykoncepcji. Jedną z nich jest właśnie stosunek przerywany. Niektórzy myślą, że jest on skutecznym sposobem ochrony przed niechcianą ciążą. Niestety tak nie jest. W dodatku stosowanie tej metody może nieść ze sobą groźne dla zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego skutki.

  Cały czas stosunek przerywany jest popularną metodą antykoncepcji. Jej skuteczność jest jednak wyjątkowo mała. Musisz wiedzieć również o tym, że stosunek przerywany w niektórych sytuacjach może prowadzić do nerwic oraz zaburzeń seksualnych. Co warto wiedzieć na temat stosunku przerywanego?

  Czym jest stosunek przerywany?

  Stosunek przerywany polega na przerwaniu stosunku płciowego, zanim dojdzie do wytrysku. Najważniejsze w stosunku przerywanym jest to, żeby do wytrysku doszło poza ciałem kobiety oraz jak najdalej od jej narządów intymnych. W stosunku przerywanym bardzo ważne jest to, żeby plemniki nie dotarły do ciała kobiety. Metoda ta jest o wiele bardziej efektywna, gdy połączy się ją z prowadzeniem kalendarzyka małżeńskiego.

  Stosunek przerywany jest czymś niezwykle wymagającym dla mężczyzny, ponieważ musi się on nauczyć kontrolować swoje reakcje. Prowadzi to zazwyczaj, że całkowicie przestaje on czerpać przyjemność z seksu. Metoda stosunku przerywanego jest również źródłem bardzo silnego stresu. Ten niepokój odnosi się zarówno do kobiety, jak i do mężczyzny.

  Czy stosowanie stosunku przerywanego niesie ze sobą ryzyko ciąży?

  Do najważniejszych przyczyn niechcianych ciąż należy wykorzystywanie stosunku przerywanego jako metody antykoncepcyjnego. Jest to metoda często stosowane przez młode pary, które nie mają dużego doświadczenia w sferze seksualnej. Ryzyko ciąży w rezultacie stosunku przerywanego wynika przede wszystkim z: braku pewności, czy mężczyzna zdąży przerwać stosunek płciowy w odpowiedniej chwili, gdy wytrysk nastąpi zbyt blisko narządów rodnych kobiety lub gdy obecność plemników w ejakulacie oraz preejakulacie, nie jest związana z wytryskiem.

  Czy stosunek przerywany można uprawiać w dni płodne?

  Skuteczność stosowania stosunku przerywanego może zostać w dużym stopniu zwiększona, dzięki używaniu kalendarzyka małżeńskiego. Na jego podstawie kobieta może obliczyć, kiedy ma dni płodne. Trzeba jednak przy tym pamiętać o tym, że stosunek przerywany w dni płodne jest związany z bardzo dużym ryzykiem zajścia w ciążę.

  A co ze stosunkiem przerywanym w dni niepłodne?

  Ryzyko zajścia w nieplanowaną ciążę w dni niepłodne w wyniku stosowania stosunku przerywanego jest niższe niż w innym czasie. Kobieta powinna perfekcyjnie znać swoje ciało i wiedzieć, kiedy wypadają u niej dni niepłodne i płodne. Trzeba jednak też pamiętać o tym, że na regularność cyklu, wpływają między innymi stres, przyjmowane leki, infekcje intymne.

  Stosunek przerywany przy tabletkach antykoncepcyjnych – czy ich branie jest konieczne?

  Stosunek przerywany jest formą współżycia, która polega na niedopuszczeniu do wytrysku w pochwie. Partner, zaraz przed ejakulacją, czyli wytryskiem, wyjmuje członka z pochwy. Celem tego działania jest uniemożliwienie plemnikom przedostanie się do wnętrza pochwy, a co za tym idzie zapłodnienia komórki jajowej. Wiele osób nie wie jednak o tym, że do zapłodnienia może dojść nie tylko poprzez wytrysk, ale również przez wydzielinę, która wydobywa się z członka zaraz przed wytryskiem. W tej wydzielinie też znajdują się plemniki.

  Wystarczy, chwila nieuwagi, przytrzymanie członka za długo w pochwie i szansa na zapłodnienie w bardzo dużym stopniu się zwiększa. Konieczność tak silnego kontrolowania swoich reakcji podczas stosunku płciowego może doprowadzić do zaburzeń seksualnych oraz sprawiać, że seks stanie się czymś nudnym i przewidywalnym. Przestanie być przyjemny. Nerwowość oraz brak spełnienia w sferze seksualnej może bardzo negatywnie wpływać na relacje pomiędzy partnerami.

  Dlaczego stosunek przerywany nie jest skuteczną metodą antykoncepcyjną?

  Wynika to przede wszystkim stąd, że wymaga on od kobiet doskonałej znajomości własnego organizmu. Kobieta musi być w stanie określić z dokładnością, co do dnia, kiedy wypadają u niej dni płodne i niepłodne.

  Niestety bardzo wiele czynników ma wpływ na kobiety cykl. Poza już wcześniej wymienionymi należy tutaj dodać jeszcze: przeziębienie, zmianę klimatu, niewłaściwą dietę oraz zbyt intensywny wysiłek fizyczny. Wszystko to może spowodować rozregulowanie okresu. W dodatku mężczyzna też musi wyciągnąć członek z pochwy w odpowiednim momencie, co wymaga od niego bardzo dużego refleksu i samodyscypliny.

  Czy podczas stosunku przerywanego trzeba stosować antykoncepcję hormonalną?

  Jak najbardziej. Wynika to stąd, że tylko antykoncepcja hormonalna jest w stanie uchronić kobietę przed nieplanowaną ciążą. Stosunek przerywany jest bardzo zawodny i wymaga od partnerów bardzo dużej dyscypliny. Stosują tabletki antykoncepcyjne, można czerpać radość z seksu i nie bać się nieplanowanej ciąży.

    Strona ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.