antykoncepcja online

  Plastry antykoncepcyjne są jedną z metod antykoncepcji hormonalnej. Do kobiecego organizmu ciągle uwalniane są hormony z tego plastra, który przykleja się bezpośrednio na skórę. Stosuje się tutaj takie same rozwiązania jak w tabletkach antykoncepcyjnych. Plastry antykoncepcyjne można przyklejać na wielu częściach ciała, na przykład na barku, ramionach lub na brzuchu. Każdy plaster antykoncepcyjny ma rozmiar 45 mm na 45 mm. Żeby mógł on zachować swoją funkcję i żeby metoda antykoncepcyjna była skuteczna, to należy wymieniać taki plaster raz na tydzień.

  Na ciele plaster antykoncepcyjny powinien utrzymywać się przez mniej więcej trzy tygodnie. Potem należy sobie zrobić tydzień przerwy. Wtedy kobieta powinna mieć miesiączkę. Po tym okresie, żeby działanie antykoncepcyjne się utrzymało, trzeba rozpocząć kolejne opakowanie plastrów antykoncepcyjnych. Ta metoda antykoncepcji nie jest związana z koniecznością codziennego połykania leków. Jest to bardzo silna przewaga nad tabletkami antykoncepcyjnego. Hormony dostają się bezpośrednio do organizmu kobiety. Z tego względu podczas korzystania z plastrów antykoncepcyjny nie ma efektu pierwszego przejścia.

  W jaki sposób działają plastry antykoncepcyjne?

  Plastry antykoncepcyjne hamują dni płodne, zagęszczają śluz szyjkowy, dzięki czemu plemniki poruszają się o wiele wolniej. Dodatkowo plastry antykoncepcyjne wprowadzają zmiany w błonie śluzowej macicy i nie dają możliwości implantacji. Ważne jest również to, że plastry antykoncepcyjne zwalniają transport jajowodowy. A to natomiast wydłuża czas, w którym dochodzi do kontaktu plemników z komórką jajową.

  Hormony, które znajdują się w plastrach antykoncepcyjnych, dostają się do organizmu kobiety przez skórę, a nie przez układ pokarmowy, jak w przypadku stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Gestageny podane w taki sposób, minimalizują negatywny wpływ hormonów na wątrobę. Plastry antykoncepcyjne są innowacyjną metodą, która nie jest szkodliwa dla funkcjonowania wątroby.

  Gdzie można umiejscowić plaster antykoncepcyjny?

  Plaster antykoncepcyjny może być przyklejony w dowolnym miejscu na skórze. Najpierw trzeba usunąć wcześniejszy plaster antykoncepcyjny i najlepiej jest wybrać inne miejsce do przyklejenia plastra, żeby skóra nie została podrażniona. Przed aplikacją tego środka antykoncepcyjnego, trzeba dokładnie oczyścić oraz osuszyć skórę. Najczęściej plastry antykoncepcyjne są przyklejane w takich miejscach jak: brzuch, ramiona, bark, pośladki, oraz łopatka.

  Jeśli zapomnisz zamienić plaster na nowy, to powinnaś to zrobić w ciągu kolejnych czterdziestu ośmiu godzin. W sytuacji, gdy plaster antykoncepcyjny się odklei, to można go ponownie przykleić w ciągu doby. W takim przypadku nie ma konieczności sięgania po dodatkowe środki antykoncepcyjne, ponieważ plaster antykoncepcyjny przez cały czas jest tak samo skuteczny.

  W jaki sposób należy korzystać z plastrów antykoncepcyjnych?

  Pierwsze przyklejenie plastra antykoncepcyjnego powinno nastąpić w pierwszym dniu krwawienia miesiączkowego. Plaster antykoncepcyjny należy przykleić na nieuszkodzoną, niepodrażnioną, czystą oraz suchą skórę. Plaster antykoncepcyjny należy stosować przez okres trzech tygodni. Następnie należy zrobić tygodniową przerwę na wystąpienie miesiączki.

  Po upływie siedmiu dni plaster antykoncepcyjny należy zamienić na nowy. Jednak musisz pamiętać, żeby przykleić go w zupełnie innym miejscu. Skuteczność plastrów antykoncepcyjnych nie jest zmniejszona, przez wykonywanie przez Ciebie codziennych czynności, takich jak na przykład kąpiel albo opalanie.

  Jakie są przeciwwskazania, żeby stosować plastry antykoncepcyjne?

  Wśród przeciwwskazań wymienia się między innymi: choroby układu sercowo-naczyniowego, choroby wątroby, ciążę, choroby układu krążenia, przebyty udar mózgowy, nowotwory, zaawansowaną otyłość, toczeń rumieniowaty, niedokrwistość sierpowatą, unieruchomienie przez długi czas, palenie papierosów. Jednak to ostatnie przeciwwskazanie odnosi się wyłącznie do kobiet, które są w wieku 35 lat.

  Jakie mogą być działania niepożądane związane ze stosowaniem plastrów antykoncepcyjnych?

  Wśród działań niepożądanych przy używaniu plastrów antykoncepcyjnych można wymienić: nadwrażliwość na światło, zwiększoną masę ciała, ostudę, zmniejszenie libido, wymioty, wzdęcia, nudności, bolesność oraz tkliwość piersi, ból głowy, suchość pochwy, plamienie z dróg rodnych, niekorzystne samopoczucie, a nawet nastrój depresyjny, przetłuszczanie się włosów. Wszystkie te działania niepożądane raczej rzadko występują i ustępują samoistnie.

  Jakie zalety posiadają plastry antykoncepcyjne?

  Wymieniona wyżej metoda antykoncepcyjne jest wyjątkowo polecana przez lekarzy, bo jej działanie jest całkowicie odwracalne. Gdy zakończysz już stosowanie plastrów antykoncepcyjnych, to będziesz płodna już przy następnym cyklu menstruacyjnym. Największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę występuje zaraz po odstawieniu plastrów antykoncepcyjnych. Plastry minimalizują też objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

  Strona ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.