antykoncepcja online

  Probiotyki do stosowania przy antykoncepcji hormonalnej, takie jak na przykład Harmonella, są reklamowane, jako środki, które poradzą sobie ze wszystkimi skutkami ubocznymi stosowania antykoncepcji hormonalnej i plastrów antykoncepcyjnych. W składzie tych specyfików znajdują się wyciągi z ziół, które mają między innymi zapobiegać tyciu, wahaniom nastroju oraz mają chronić wątrobę. Czy probiotyki przy antykoncepcji naprawdę mają korzystne działanie i czy wpływają na ich skuteczność?

  Probiotyki przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej mają za zadanie neutralizować szkodliwy wpływ sztucznych hormonów na działanie kobiecego organizmu. Chociaż nowoczesne tabletki, plastry, oraz krążki antykoncepcyjne zostały wytworzone w taki sposób, żeby w jak największym stopniu zmniejszyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, to cały czas wiele kobiet odczuwa między innymi spadek albo przyrost wagi, zmniejszenie się popędu płciowego oraz na problemy z funkcjonowaniem wątroby.

  Na wszystkie te dolegliwości mają w teorii zaradzić probiotyki, które mają w sobie witaminy, składniki mineralne oraz wyciągi z ziół. Czy naturalne składniki, które znajdują się w tych preparatach mają jakiekolwiek pozytywne działanie, i czy warto iść po nie do apteki?

  Jak działają probiotyki przy antykoncepcji?

  Suplementy osłonowe przy antykoncepcji zalecane są dla kobiet, które stosują tabletki, plastry albo krążki antykoncepcyjne. Ewentualnie mogą je również stosować kobiety, które przechodzą hormonalną terapię zastępczą, czyli HTZ.

  Wiadomo, że wymienione tutaj sposoby antykoncepcji albo leczenia niosą ze sobą ryzyko pojawienia się objawów niepożądanych. Warto wśród nich wymienić na przykład: przyrost wagi spowodowany przez zatrzymanie wody w organizmie albo zwiększenie apetytu, spadek libido, bóle głowy, wahania nastroju, suchość pochwy, problemy żołądkowo-jelitowe.

  Probiotyki polecane przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej mają w sobie kompozycję ziół, witamin oraz składników mineralnych. Każdy zawarty w nich składnik ma zapobiegać ubocznym skutkom antykoncepcji. W utrzymaniu prawidłowej wagi mogą być pomocne takie składniki jak na przykład: chrom, wyciąg z zielonej herbaty, owoc opuncji figowej, algi brunatne oraz pestki winogron.

  Natomiast za uregulowanie funkcjonowania układu pokarmowego i wątroby są odpowiedzialne takie substancje jak: cholina, wyciąg z ostryżu długiego oraz mniszka lekarskiego. W odpowiednim poziomie libido i energii mają wspierać kobiety: witaminy z grupy B, żeń-szeń oraz korzeń Maca. Za dobrą kondycję skóry, włosów i paznokci są odpowiedzialne cynk, selen, witamina D i skrzyp polny.

  Czy stosowanie probiotyków przy antykoncepcji jest naprawdę potrzebne?

  Najważniejsze jest to, że stosowanie pojęcia suplementy osłonowe albo leki osłonowe w odniesieniu do tych preparatów, które tak naprawdę tylko udają probiotyki, jest sporym nadużyciem. Wszystkie te tabletki nie wytwarzają żadnej osłonowej, dobroczynnej bariery, która zapewniałaby ochronę przewodu pokarmowego przed skutkami stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych. Prawda jest taka, że funkcję ochronną mogą pełnić tylko i wyłącznie synbiotyki. Są to leki z zawartością bakterii probiotycznych oraz pożywki.

  Rozwiązaniem mogą być też probiotyki, ale tyko takie, które lekarze normalnie przepisują przy antybiotykoterapii. Dbają one o prawidłową florę bakteryjną przewodu pokarmowego. Suplementy diety, które mają w nazwie sformułowanie ,,tabletki osłonowe” tak naprawdę wcale nie działają jak probiotyki. Nie dają one absolutnie żadnej gwarancji, że ochronią one przed negatywnym wpływem stosowania tabletek antykoncepcyjnych Twój przewód pokarmowy, czy wątrobę. Ilość składników ziołowych w jednej tabletce preparatu osłonowego jest zbyt mała, żeby mieć faktyczny wpływ na funkcjonowanie organizmu w czasie stosowania antykoncepcji hormonalnej.

  Czy zioła zawarte w probiotykach faktycznie działają?

  Kolejne niezwykle istotne zagadnienie odnosi się do zawartości wyciągów ziołowych we wspomnianych wcześniej suplementach diety, które tylko w teorii mają pełnić rolę probiotyków, czy tabletek osłonowych. Mimo wszystko trzeba tutaj uczciwie przyznać, że skład tych preparatów jest całkiem dobrze skomponowany. Każdy składnik ma za zadanie hamować inny rodzaj objawów niepożądanych, na przykład żeń-szeń jest na spadek libido, zielona herbata na nadmiar wody w organizmie, a ostryż długi na wątrobę.

  Problem polega na tym, że ich ilość w jednej tabletce jest zbyt mała, żeby mieć odczuwalny wpływ na samopoczucie kobiety w czasie stosowania antykoncepcji hormonalnej. Oczywiście, że zielona herbata działa moczopędnie i pomaga spalać tłuszcz, ale nie w ilość 50 mg na jedną tabletkę. Wprowadza to kobiety, że po zażyciu jednej tabletki, bez ćwiczeń i bez zmiany stylu życia, będą się mogły cieszyć nienaganną sylwetką. To by było niestety za proste.

  Podobne spostrzeżenia odnoszą się też do chromu. Nigdzie nie udowodniono, że ten składnik jest pomocny w spalaniu tkanki tłuszczowej. W dodatku dawki w tabletkach osłonowych są czasami dziesięciokrotnie za niskie, żeby mogły dać jakikolwiek pozytywny i zauważalny efekt.

    Strona ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.