hemoroidy - naturalne leczenie

  Żylaki odbytu to problematyczna i wstydliwa dolegliwość, która znacznie utrudnia normalne funkcjonowanie. Wiele osób na tyle wstydzi się tego problemu, że unika wizyty u lekarza. To duży błąd, ponieważ naturalne sposoby lecznicze mogą pomóc jedynie w przypadku początkowego stadium dolegliwości. Zaawansowany problem hemoroidów wymaga połączenia naturalnych metod ze specjalistycznym leczeniem zaleconym przez lekarza.

  Profilaktyka przeciwko żylakom odbytu

  Hemoroidy to dolegliwość, która często towarzyszy ludziom wykonującym zawód wymagający długotrwałego pozostawania w pozycji siedzącej. To zmora urzędników, a także zawodowych kierowców. Na wstępie warto zatem wymienić metody profilaktyczne, które są w stanie zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby. W przypadku hemoroidów, jak ulała pasuje pojęcie, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Przy profilaktyce należy wymienić dokładną higienę intymną. W tym celu warto stosować naturalne preparaty na bazie roślin i ziół leczniczych.

  Osoby narażone na żylaki odbytu powinny również wybrać lekkostrawną dietę. Często powtarzające się zaparcia wymagające większego wysiłku przy oddawaniu stolca zwiększają ryzyko hemoroidów. Naturalne sposoby na hemoroidy powinny uwzględnić także należytą ilość ruchu. W tym przypadku należy sobie jednak darować jazdę na rowerze lub jazdę konno. Lepiej sprawdzi się jogging, regularne, długie spacery, pływanie, a także gimnastyka. Z powodzeniem wystarczy aktywność o umiarkowanej intensywności, która pobudzi prawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego.

  Jak radzić sobie z bólem wywołanym przez hemoroidy?

  Ból oraz krew stolcu to poważne objawy, które świadczą o zaawansowanym stadium hemoroidów. W tym momencie niezwłocznie powinniśmy zdecydować się na wizytę u lekarza. Pamiętajmy, że zbyt późna reakcja może sprawić, że jedynym remedium będzie skomplikowany zabieg chirurgiczny. Szybka interwencja lekarska może nas jednak wystrzec przed tego typu doświadczeniami. Może się okazać, że wystarczą naturalne sposoby na hemoroidy stosowane w domu. Szczególnie, że liczba dostępnych produktów jest coraz szersza.

  Hemoroidy mogą powodować silny ból, który utrudnia normalne funkcjonowanie. W jaki sposób możemy się z nim uporać? Jest co najmniej kilka sposobów. Jednym z nich jest przykładanie okładów z kostkami lodu. Niskie temperatury zatrzymują stan zapalny, a także aktywizują przepływ krwi. W ten sposób, można skutecznie złagodzić objawy problemu. Popularne są również ciepłe kąpiele lub tzw. „nasiadówki” czyli moczenie odbytu w mieszance ziół o działaniu przeciwzapalnym, antyseptycznym oraz przeciwbólowym. Jeśli szybko podejmiemy takowe działania, będziemy w stanie w zarodku zatrzymać dalszy rozwój żylaków odbytu.

  Warto zdecydować się na wizytę w aptece

  Choć dolegliwość jest wyjątkowo wstydliwa, apteczne środki są w stanie dużo skuteczniej pokonać ból oraz dyskomfort wywołany żylakami odbytu. Jeżeli kąpieli ziołowe oraz lód nie przynoszą oczekiwanych efektów, zdecyduj się na wizytę w aptece. Zdecydowanie najlepszym sposobem na doraźną ulgę oraz szybkie łagodzenie hemoroidów są czopki. Doodbytnicza aplikacja sprawia, że substancje czynne błyskawicznie przenikają do źródła problemu i przynoszą niemal natychmiastową ulgę. W aptece dostępne są również specjalne mieszanki ziołowe w formie herbat, które potrafią złagodzić objawy dolegliwości. Warto wspomnieć o następujących ziołach: tymianek, babka lancetowata, pokrzywa zwyczajna, piołun, skrzyp polny, a także czarny bez.

  Domowe sposoby na hemoroidy

  Jeśli za wszelką cenę wolimy uniknąć konieczności odwiedzania apteki, do naszej dyspozycji pozostają naturalne sposoby na hemoroidy dostępne w domu. Na pewno warto wymienić miód, który może posłużyć jako naturalna maść. Należy nałożyć niewielką ilość miodu na miejsca objęte bólem, a następnie spłukać je ciepła wodą po upływie 10 minut. Warto także zakupić ekstrakt z kasztanowca w formie okładów lub maści. Jest on wyjątkowo często stosowany w leczeniu żylaków kończyn dolnych, a także hemoroidów. Jeśli dysponujemy w domu naturalnymi herbatami ziołowymi, możemy je zaparzyć, poczekać aż ostygną, a następnie namoczyć w nich płatki kosmetyczne i przyłożyć do odbytu.

  Czy naturalne sposoby na hemoroidy są skuteczne?

  Z pomocą ziołowych okładów oraz maści możemy skutecznie złagodzić ból oraz zapewnić sobie należyty komfort podczas normalnego funkcjonowania. Musimy jednak pamiętać, że takie metody nie okażą się skuteczne w całkowitym leczeniu dolegliwości. Do tego niezbędne są zaawansowane środki farmakologiczne lub jedna z metod zabiegowych. Reagując w porę na problem żylaków odbytu możemy jednak zatrzymać ich dalszy rozwój i z powodzeniem skupić się na leczeniu objawowym. Najsilniejszą bronią są przede wszystkim naturalne zioła i rośliny lecznicze: kora dębu, kasztanowiec, rumianek, pokrzywa, krwawnik, oczar wirginijski, skrzyp polny oraz czarny bez. W sieci znajdziemy wiele receptur na domowe okłady oraz olejki.


  Strona ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

  zapytaj lekarza online