lekarz online

  Nikt nie lubi czekać kilka miesięcy albo tygodni na wizytę lekarską. To tylko zwiększa stres, a dodatkowo może się przyczynić do pogorszenia Twojego stanu zdrowia. Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy nagle zachorujesz, jesteś poza miejscem zamieszkania i musisz znaleźć lekarza, który udzieli Ci porady ‘na wczoraj’. Skrajna sytuacja ma miejsce wtedy, gdy jesteś za granicą, nie znasz języka i masz ogromny problem, z tym, żeby wyjaśnić lekarzowi, co Ci dolega. A może Twój stan zdrowia jest stabilny, ale denerwuje Cię to, że musisz czekać kilka tygodni, żeby lekarz wypisał Ci receptę, na leki, które przyjmujesz już od dawna? Czy w tych wszystkich sytuacjach warto jest, poszukać lekarza online?

  Usługi medyczne online to przyszłość

  Dzięki zmianie przepisów prawnych, obecnie jest możliwość świadczenia usług zdrowotnych za pomocą narzędzi informatycznych. Telemedycyna jest tak samo skuteczna w udzielaniu pomocy pacjentom, jak wizyty w gabinetach stacjonarnych. Telemedycyna jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin ochrony zdrowia. Opiera się ona na komunikowaniu się lekarza z pacjentem za pomocą narzędzi teleinformatycznych. Dzięki tej można nie tylko konsultować stan zdrowia pacjentów, ale również przeprowadzać działania profilaktyczne, badania lekarskie, stawiać diagnozy oraz rozpoczynać leczenie przez Internet. W przypadku bardziej zaawansowanych chorób stosuje się dodatkowe narzędzia, takie jak na przykład wideokomunikator lub zdalny zestaw diagnostyczny.

  W telemedycynie piękne jest to, że lekarz online może pomóc pacjentowi, który znajduje się nawet wiele tysięcy kilometrów od niego. Zadaniem konsultacji z lekarzem online jest prewencja chorób i poprawa lub utrzymanie dobrej kondycji zdrowotnej pacjentów. W Internecie znajduje się wiele platform, na których można skorzystać z usługi lekarza online. Przykładowo w JP Medica znajdziesz lekarzy online wielu specjalności w jednym miejscu. Konsultacje lekarskie są organizowane telefonicznie lub pisemnie. Można zlecić między innymi szczegółową analizę wyników laboratoryjnych online. Poradę możesz uzyskać w kilka minut. Ceny za konsultację z lekarzem online zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych.

  Kto może skorzystać z pomocy lekarza online?

  Każdy, kto chociaż raz skorzysta z porady lekarskiej przez Internet, pewnie wcześniej, czy później do niej wróci. Wynika to stąd, że lekarz online może Ci pomóc bez względu na to, w jakim jesteś wieku, jaki masz stan zdrowia, czy miejsce zamieszkania. Telemedycyna i lekarze online stanowią doskonałą alternatywę dla osób starszych, niepełnosprawnych lub tych, którzy mieszkają w niewielkich miejscowościach i nie mają dostępu do specjalistów. Obecnie wszyscy mają coraz mniej czasu dla siebie i czasami trudno jest wygospodarować chwilę, żeby pojechać do gabinetu stacjonarnego. Długie stanie w kolejce również może zniechęcić wielu potencjalnych pacjentów.  

  Porady lekarza online są o tyle korzystne, że dzięki nim każdy może monitorować swój stan zdrowia i nie musi wychodzić z domu. Nie wspomnieliśmy o tym wcześniej, ale porady lekarzy online to świetne rozwiązanie również dla wszystkich matek z małymi dziećmi. Gdy maluch nagle zachoruje, to większość rodziców od razu wpada w panikę i jedzie do najbliższych placówek medycznych. W wielu przypadkach nie jest to konieczne, bo wystarczy podać dziecku jakiś podstawowy lek z apteki. Gdy rodzic skorzysta z pomocy lekarza online, to po pierwsze zaoszczędzi sobie wielu nerwów, a po drugie nie narazi dziecka na dodatkowy stres. Przebywanie w przychodni i czekanie na swoją kolej, nie jest miłym przeżyciem dla żadnego malucha. Lekarz online nie tylko może Ci udzielić konsultacji lekarskiej, ale również podpowie, w jaki sposób dalej leczyć Twoje dziecko i przepisze mu odpowiednie leki. Porada lekarska online może być Ci przydatna również wtedy, gdy jesteś z maluchem na wakacjach i maluch nagle zachoruje.

  Osoby bardzo zapracowane to kolejna grupa, do której skierowana jest ta usługa. Lekarz online czeka na Ciebie, a nie Ty na niego. Możesz uzyskać szybką poradę lekarską, nawet gdy jesteś w biurze lub w podróży służbowej. Lekarz online może pomóc wszystkim tym zapracowanym osobom, w utrzymaniu ciągłości leczenia lub w postawieniu diagnozy.

  Lekarz online to absolutny brak kolejek

  Dzięki pomocy lekarzy online możesz skorzystać z profesjonalnej porady medycznej, niezależnie od miejsca zamieszkania, a nawet pory dnia. Nic Cię nie ogranicza. Nawet finanse, bo takie konsultacje są zazwyczaj tańsze, niż w gabinecie stacjonarnym. Dzięki telemedycynie masz dostęp do polskich lekarzy, nawet jeżeli aktualnie przebywasz za granicą i słabo znasz język.

  Czasami bywa tak, że potrzebujesz natychmiastowej pomocy medycznej. Nie masz czasu ani możliwości stać w kolejkach. Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z porad lekarzy online, to wystarczy, że założysz konto w portalu, wybierzesz interesującego Cię specjalistę i termin wizyty. Bez stresu, kolejek i nadmiernych opłat. Podczas konsultacji możesz poprosić o analizę wyników badań, postawienie diagnozy lub wystawienie e-recepty.