Prawie połowa zgonów w Polsce jest spowodowana przez choroby serca. Problemu kardiologiczne dotykają prawie, co drugą osobę. To prawdziwa epidemia. Nie życzymy Ci, żebyś znalazł się w grupie ryzyka. Dlatego specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy listę 10 produktów, które są szkodliwe dla serca i dla układu krążenia. Bardzo duży wpływ na Twoje zdrowie ma styl życia i sposób odżywiania się. Warto jak najszybciej wdrożyć zdrowe nawyki żywieniowe. Podpowiemy Ci, co już dzisiaj powinieneś wyeliminować z diety.

  Szkodliwym produktem dla serca są frytki

  Bardzo trudno jest znaleźć osobę, która nie lubiłaby frytek. Są serwowane zarówno w barach szybkiej obsługi, jak i w dużo droższych restauracjach. Są uwielbiane przez dzieci i przez dorosłych. Doskonale zastępują ziemniaki. Zresztą frytki szybko możesz zrobić u siebie w domu i z pewnością będą zdrowsze i mniej kosztowne. Niestety frytek nie można nazwać zdrowym daniem, tak samo jak wszystkich innych, które są smażone na głębokim tłuszczu. We frytkach znajduje się bardzo wiele tłuszczu, węglowodanów oraz podnoszącej ciśnienie soli. Jeżeli lubisz frytki belgijskie, to powinieneś ich unikać w jeszcze większym stopniu niż tych tradycyjnych. Frytki z pewnością nie są dobrym wyborem dla Twojego układu krążenia i serca.

  Ogranicz jak najbardziej spożywanie czerwonego mięsa

  Czerwone mięso jest następnym na naszej liście produktem, który powinieneś jeść jak najrzadziej. W czerwonym mięsie znajduje się bardzo duża ilość cholesterolu oraz tłuszczów nasyconych. To właśnie te dwa składniki zaburzają gospodarkę lipidową. Jedzenie dużych ilości czerwonego mięsa może prowadzić do udaru mózgu albo do zawału serca. Na co jeszcze powinieneś szczególnie uważać?

  Zapomnij o jedzeniu chipsów

  O tym, że chipsy są niezdrowe, słyszysz już pewnie od dzieciństwa, a mimo to nadal po nie sięgasz, bo są smaczne i je zwyczajnie lubisz. Może już pora z tym skończyć? Nie musisz zaraz przestawiać się na jedzenie samych jajek albo kiełków. Wystarczy, że zrezygnujesz z kupienia kolejnej paczki chipsów. Największym z możliwych grzechów jest sięganie po chipsy każdego dnia. Są one bardzo bogate w węglowodany, tłuszcze trans oraz sód. Nie będziemy tutaj już wspominali o innych równie szkodliwych substancjach, których chipsy są po prostu pełne. Jeżeli trudno jest Ci wyobrazić sobie, że do końca życia nie sięgniesz już po chipsy, żeby ratować własne zdrowie, to zachęcamy Cię do czytania etykiet. Zawsze można znaleźć takie chipsy, które będą chociaż troszeczkę mniej szkodliwe dla Twojego organizmu. Jeżeli dysponujesz większą ilością czasu, na przykład w weekend, to serdecznie zachęcamy Cię do samodzielnego zrobienia chipsów z ziemniaków lub batatów w piekarniku. Będą zdrowe i jeszcze smaczniejsze niż te ze sklepu.

  Kiełbasy również nie polecamy

  Na szczęście coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że przetworzone mięso nie jest zdrowym produktem. Gdy spożywasz kiełbasę w dużych ilościach, to może to niekorzystnie wpłynąć na Twoją kondycję zdrowotną. Niestety jedzenie kiełbasy może prowadzić do niewydolności serca. Kiełbasy i wędliny mają w sobie dużo nasyconych tłuszczów, które są szkodliwe dla układu krążenia.

  Wyeliminuj ze swojej diety napoje gazowane

  Niestety jest tak, że większość osób unika picia zwykłej wody i chętnie zastępuje ją bardzo niezdrowymi napojami gazowanymi. Picie tych słodkich płynów nie tylko może prowadzić do cukrzycy, ale również do występowania chorób układu krążenia i serca. Może nadeszła już najwyższa pora, żeby uświadomić sobie, że w litrowej butelce napoju gazowanego może się znaleźć nawet dwadzieścia kostek cukru.

  Przestań zamawiać obiady i kolacje u Chińczyka

  Dania, które są podawane w chińskich restauracjach, nie powinny być przez Ciebie jedzone każdego dnia. Tego rodzaju potrawy są smażone i mają w sobie bardzo duże ilości tłuszczu i soli. To wszystko powoduje, że mogą być one bardzo szkodliwe dla Twojego serca. W ogóle dla Twojej kondycji zdrowotnej również.

  Sprawdź, czy w produkcie jest olej palmowy

  Dodawanie do produktów spożywczych oleju palmowego stało się niestety powszechnie. Olej palmowy jest nie tylko bezwartościowy, ale również szkodliwy dla Twojego serca. Może mieć nawet działanie rakotwórcze. Najczęściej można go spotkać na przykład w: słodyczach, lodach, czy majonezach,

  Zapomnij o jedzeniu margaryny

  Większość Polaków dzieli się na fanów masła lub margaryny. Jednak, gdy tylko weźmiesz do ręki, jakąś margarynę, to od razu możesz zauważyć, że jej skład pozostawia bardzo wiele do życzenia. Ma bardzo wiele tłuszczów nasyconych.

  Pizzę zamawiaj jak najrzadziej

  Pizza to ukochany przez wszystkich, nie tylko przez studentów fast food. Niestety ma ona w sobie bardzo duże ilości węglowodanów oraz soli. Do tego należy dodać jeszcze tłuszcze, które znajdują się w serze i już mamy gotowy, szkodliwy produkt dla serca.

  Gotowe zupy

  Najbardziej zabójcze są tak zwane zupy w proszku. Mimo zapewnień producentów o zmianach składów, to nadal jest czysta chemia. Szkodzi nie tylko na serce, ale na cały organizm.

  Strona ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.